Nezničiteľné tričko

Toto tričko budete nosiť roky. Tri, štyri, päť, sedem aj viac rokov. Je to nezničiteľné tričko, ktoré vydrží veľa nosení a veľa prani a zase veľa nosenia a veľa prania. Skrátka je to nezničiteľné tričko. 

Ako je to možné ?

Produkty  Nika Intima sú vyrobené poctivo. Každý jeden proces výroby a každý jeden materiál je vybraný pre svoju kvalitu a nie pre svoju cenu. Vlákna, ktoré sa používajú na výrobu materiálu TERMOintima sú poctivo vyrobené vlákna- nie je šetrené na ich kvalite, hmotnosti či znížených postupov spracovania vlákna. Napríklad bavlnené vlákno má požadované hrúbku aj zákrut, takže sa neošúcha a nežmolkuje tak rýchlo ako lacné náhrady. 

Druhé vlákno je polypropylén- POP je antibakteriálne vlákno Prolen vyrábané na Slovensku. Je to slovenský unikát, ktorý sa vyváža do celého sveta.  Má výborné termoregulačné vlastnosti a je bez alergénov. Viac o jeho vlastnostiach si môžete prečítať priamo na stránke výrobcu Prolenu TU .

Materiál na tričko TERMO intima je vyrobený kombináciou týchto dvoch vlákien bavlny a polypropylénu.  Táto jedinečná kombinácia prírodného a syntetického vlákna prináša dobré vlastnosti z oboch. Kým bavlna ako prírodné vlákno má výborné savosť, hebkosť a príjemný omak, umelé vlákno POP (polypropylén), výborne odvádza pot. je ľahké a veľmi trvácne. Polypropylén je umelé vlákno, ktoré na rozdiel od lacného polyesteru je náročnejšie na spracovanie  a farbenie, ale má obrovskú výhodu. Vlákno POP má mierne záporný náboj, ktorý je prijateľný pre ľudskú pokožku, ktorá má kladný náboj. Bráni rozkladaniu potu a baktérií, takže materiál nezapácha ani po náročnom tréningu. To je dosiahnuté jeho antibakteriálnou vlastnosťou, ktorú zabezpečuje úprava STOP BACTÉRIA. Úprava je na báze strieborných iónov, ktoré zabraňujú rozkladu a množeniu baktérii. Navyše pri testoch sa potvrdila aj antivírusová funkcia vlákna. Zabraňuje prieniku 99,7% vírusov. Mimochodom toto POP vlákno Siltex sa v čase pandémie Corona používalo na výrobu rúšok.


Materiál TERMOintima má tak funkciu termoregulačnú aj antibakteriálnu. Nie je to iba syntetické tričko - keďže je kombináciou dvoch vlákien polypropylému a bavlny. Táto kombináciou je ešte zvýraznená  jedinečným spôsobom vyrábania (pletenia) materiálu.   Materiál sa pletie na vysokoostáčkových pletacich strojoch tak, aby lícna bavlnená strana bola spletená s rubnou polypropylénovou stranou pevne, ale zároveň tak, aby materiál bol vzdušný a jemný. Na dotyk je materiál hebký a mäkký. Tak vznikajú TERMOintima vynikajúce vlastnosti ako:

PRIATEĽSKOSŤ K POKOŽKE

ODOLNOSŤ

ANTIBAKTERIÁLNOSŤ

ĽAHKOSŤ

UDRŽATELNOSŤ

TERMOREGULÁCIA

ODVOD VLHKOSTI

ĽAHKÁ ÚDRŽBA

Kolekciu výrobkov z materiálu TERMOintima sme nazvali RETRO. Je to preto, že materiál má jemný prúžok tzv. rebro. Tým pripomína tradičný materiál na klasické bavlnené tričká obľúbené už roky. Tento dizajn je zároveň fukčný a zabezpečuje dostatočnú priedušnosť. Prúžky sa totiž striedaju svojou hrúbkou aj zložením. V každom druhom prúžku na lícnej strane je 100% podiel bavlny.  Materiál má pevnú štruktúru a zároveň je vzdušný, takže výborne odvádza aj odparuje pot a vlhkosť. Je to termo tričko v pravom slova zmysle. A čo je veľmi podstatné pri športových funkčných oblečeniach: neobsahuje polyester. Väčšina termo oblečenia dostupného na trhu totiž obsahuje polyester, ktorý má negatívny vplyv na ľudskú pokožku a samozrejme výroba polyesteru má vysoko negatívny vplyv na životné prostredie . Viac o škodlivosti polyesteru si môžete prečítať na blogu TU

Na našej stránke s inšpiráciami a zážitkami z cestách po svete a Slovensku, vidíte tričká, ktoré majú päť aj desať rokov. Je to ozaj nezničiteľné tričko.

Produkty z najtrvácnejšieho materiálu

Máte otázku, alebo potrebujete poradiť ? Napíšte nám.