Funkčné tričko na turistiku

Na turistické tričká sú kladené úplne iné požiadavky na funkčnosť a pohodlnosť, než na tričká využívané pre rýchlostné a výkonnostné športy, ako je napríklad cyklistika, či beh. Kým pri bicyklovaní tričko potrebuje dosiahnuť čo najmenší odpor vzduchu a dostatočný odvod potu, pri turistike sú dôležitejšie aj iné podmienky. Samozrejmosťou je funkčný odvod potu, ale viac dôležitý je pocit komfortu a pohodlia pri pohybe

 

Pohodlnosť je nutné udržať aj pri viac hodinovej túre. Turistické výkony totiž trvajú omnoho dlhšie, než priemerný čas bežca, či cyklistu. Často sa jedná aj o niekoľkodňovú turistiku tzv. treking. Z tohto dôvodu sa neodporúčajú tesné tričká s tzv. plochými švami. Ich úlohou je čím plochší spoj dielov materiálu, čo je dosiahnuté viacnásobným prešitím a zvýšeným množstvom nití v spájacích miestach. S tým prichádza nevýhoda, že pri dlhšom nosení spôsobujú švy otlaky a odery na pokožke. V obtiahnutých tričkách sú švy tesne na tele s minimálnou možnosťou pohybovej migrácie. Ešte nevýhodnejšie je, ak je tričko pod kombinézou, či pod turistickou vetrovkou. 

 Na turistiku  a aktivity spojené so zvýšeným pohybom odporúčame tričko, ktoré nestláča telo, zároveň je  dostatočne obtiahnuté, aby bolo zároveň funkčné pri odvode vlhkosti. Bonusom je, ak má funkčné tričko aj anti-bakteriálnu funkciu. To zabezpečí, že sa na tričku nemnožia baktérie, nerozkladá sa pot a tričko nezapácha aj po niekoľkých dňoch nosenia.

Mäkkosť či hebkosť materiálu má ísť ruka v ruke so vzdušnosťou. Nestačí, ak je materiál na funkčnom tričku hladký, dôležité je, aby bol aj vzdušný. To býva často problém syntetických vlákien. Tie sú na povrchu príliš hladké, čo spôsobuje pocit tvrdosti či nepriedušnosť. Táto nevýhoda sa dá prekonať jednak spôsobom pletenia materiálu alebo efektívnejšou cestou kombinácie s prírodnými vláknami (bavlna, bambus). Toto je pre úžitkovosť a potreby zákazníka výhodnejšie, ale pre výrobcu je spracovanie kombinácie syntetického a prírodného vlákna náročnejšie. 

Materiál TERMOintima bol vyvíjaný niekoľko rokov, kým dosiahol rovnováhu požadovaných vlastností, ako z hľadiska funkčnosti, tak komfortu a udržatelnosti. Výborne sa osvedčilo pri viacdňovom trekingu.  Poskytuje pohodu a príjemný pohyb na bežnej turistike či vysokohorskej turistike.


V tričkách TERMOintima boli zdolané všetky tatranské vrcholy a testované boli aj v Indických Himalájach.

Tričká TERMOintima vo verzii RETRO sú celoročné. Odporúčame ich na nosenie počas celého turistického roka. TERMOintima klasik odporúčame v prechodnom a zimnom období roka. V celkom najhorúcejšom lete máme ešte špeciálne tipy na turistické oblečenie. Tie si môžete pozrieť v článku TU : Oblečenie na turistiku v lete

Tipy na pohodlné funkčné tričká na turistiku :

dámske a pánske turistické tričká

Kategórie produktov :