Funkčné tričko na turistiku

Ohľadom turistického trička sú úplne iné požiadavky na funkčnosť a pohodlnosť než tričká na rýchlostné výkonostné športy ako je cyklistika či beh. Kým pri bicykľovaní potrebuje dosiahnúť čím najmenší odpor vzduchu a dostatočný odvod potu, pri turistike sú dôležitejšie ešte iné podmienky. Samozrejmosťou je fukčný odvod potu, ale viac dôležitý je pocit komfortu a pohodlia pri pohybe

  

Pohodlnosť je nutné udržať aj pri viachodinovej túre. Turistické výkony totiž trvajú omnoho dlhšie než priemerný čas bežca či cyklistu. Často sa jedná aj o niekoľkodňovú turistiku tzv. treking. Z tohto dôvodu sa neodporúčajú tesné tričká s tzv. plochými švami. Ich úlohou je čím plochejší spoj dielov materiálu, čo je dosiahnuté viacnásobným prešitím a zvýšeným množstvom nití v spájacích miestach. S tým prichádza nevýhoda, že pri dlhšom nosení spôsobujú švy otlaky a odery na pokožke. V obtiahnutých tričkách sú švy tesne na tele s minimálnou možnosťou pohybovej migrácie. Ešte nevýhodnejšie je, ak je tričko pod kombinézou či pod turistickou vetrovkou. 

 Na turistiku  a aktivity spojené so zvýšeným pohybom je odporúčané tričko, ktoré nestláča telo, zároveň je  dostatočne obtiahnuté, aby bolo zároveň funkčné pri odvode vlhkosti. Bonusom je ak má funkčné tričko aj antibakteriálnu funkciu. To zabezpečí, že sa na tričku nemnožia baktérie, nerozkladá sa pot a tričko nezapácha aj po niekoľkých dňoch nosenia. Mäkkosť či hebkosť materiálu má ísť ruka v ruke so vzdušnosťou. Nestačí, ak je materiál na fukčnom tričku hladký, dôležité je aby bol aj vzdušný. To býva často problém syntetických vlákien. Tie sú na povrchu príliš hladké, čo spôsobuje pocit tvrdosti či nepriedušnosti. Táto nevýhoda sa dá prekonať jednak spôsobom pletenia materiálu alebo efektívnejšou cestou kombinácie s prírodnými vláknami (bavlna, bambus). Toto je pre úžitkovosť a potreby zákazníka výhodnejšie, ale pre výrobcu je spracovanie kombinácie syntetického a prírodného vlákna náročnejšie. 

Materiál TERMOintima bol vyvíjaný niekoľko rokov, kým dosiahol rovnováhu požadovaných vlastností ako z hľadiska funkčnosti, tak komfortu a udržateľnosti. Výborne sa osvedčilo pri viacdňovom trekingu.  Poskytuje pohodu a príjemný pohyb na bežnej turistike či vysokohorskej turistike.


V tričkách TERMOintima boli zdolané všetky tatranské vrcholy a testované boli aj v Indických Himalájach.

Tričká TERMOintima vo verzii RETRO sú celoročné. Odporúčame ich na nosenie počas celého turistického roka. TERMOintima klasik odporúčame v prechodnom a zimnom období roka. V celkom najhorúcejšom lete máme ešte špeciálne tipy na turistické oblečenie. Tie si môžete pozrieť v článku TU : Oblečenie na turistiku v lete

Tipy na pohodlné funkčné tričká na turistiku :

dámske a pánske turistické tričká

Kategórie produktov :