Oblečenie pre deti

Deti od mala učíme správať sa ekologicky. Kupujeme oblečenie, ktoré je udržateľné, eticky vyrobené. Oplatí sa to teraz aj do budúcnosti. Ako? Pozrite sa v tomto článku :

1. Kupovať ekologicky a eticky vyrobené oblečenie je výhodné zdravotne aj finančne.

Zdravotná výhoda : Deti sú stále v pohybe, behajú, skáču . Ešte aj keď pozerajú do mobilu, stále sa hýbu a po chvíli sú znova v pohybe. Detský metabolizmus je rýchlejší než dospelého a deti sa omnoho rýchlejšie potia. Niekdy stači krátka cesta autom či krátky spánok a sú celé spotené. Potrebujú oblečenie, ktoré výborne saje pot alebo funkčne odvádza pot od pokožky. Do prvej kategórie patria prírodné materiály- doporučujeme bavlnené a bambusové oblečenie. Viac o výhodach bambusu sme písali v BLOGu TU.

 Keďže detský organizmus je vo všetkom zrýchlený, musíme dávať pozor aké materiály sa dostávajú do kontaktu s detskou pokožkou. Pokožka je totiž najväčší ľudský orgán a cez ňu sa nám do tela dostávajú látky ako (vitamín D, lieky, maste), tak aj škodliviny (farbivá a chemikálie z textilu). Aké množstvo látok od detského veku prijímame a kumulujeme v tele má vlpyv na zdravie v dospievaní a dospelosti. Naše výrobky NIKA INTIMA ako aj výrobky vyrábané V EÚ sú povinne vyrábané s dodržaním prísnych zdravotných noriem a nesmú obsahovať škodliviny ani AZOfarbivá. Napríklad tričká TERMOintima, kde celý proces výroby prebehol v EU. Doporučujeme ich pre deti. Výborne odvádzajú pot, sú zdravotne certifikované  

Pozrieť  ponuku detských tričiek 

Ekonomická výhoda : Najstručnejší opis ekonomickej a finančnej výhody kvalitného detského oblečenia z kategórie Slowfashion je : hospodárnosť a udržateľnosť.  Jednoduchý finančný prepočet, prečo si kupovať kvalitný textil si môžete pozrieť na príklade, ktorý uvádzame na našom BLOGu : Ako sa určuje cena výrobku.

Druhý bod je BUDÚCNOST : To ako sa správame dnes bude mať vplyv na náročnosť života nasledujúcej generácie. Nie je to len zdravie detí a vyrovnávanie sa s vplyvom životného prostredia ale celkovo samotné životné prostredie a ekológia. Žiť v znečistenom prostredí nie je len škodlivé ale aj finančne náročné. (napríklad kupovanie balenej vody namiesto pitnej, či kupovanie jednorázových produktov, atď.) Dnes keď znižujeme odpad a kupujeme produkty udržateľných materiálov, budujeme udržateľnú budúcnosť pre generácie po nás. 

Vo výrobkoch TERMOintima je použité vlákno Prolen, ktoré je navyše antimykotické a antibakteriálne: Viac o jeho vlastnostiach môžete sa dočítať priamo na webe výrobcu vlákna, ktorý sidli na Slovensku : odkaz TU 


Ak absorbuje toxické látky (ako sú farbivá, pesticídy, formaldehyd, ktorý sa používa na odevy vyvážané zo vzdialených krajín, aby sa zabránilo plesniam počas prepravy atď.) z bavlny alebo iných druhov syntetických vlákien (okrem PROLEN®YARN), môžu sa dostať do lymfatického systému a krvného obehu. Tieto toxíny môžu spôsobiť poruchy, ako je neplodnosť, ochorenia dýchacích ciest, podráždenie pokožky a dokonca aj rakovinu. Oblečenie z materiálu PROLEN®YARN je skutočne "priateľom pokožky". PROLEN®YARN je chemicky inertný a môžu ho bez problémov nosiť aj tí najcitlivejší ľudia. PROLEN®YARN je "ušľachtilý", nereaguje na chemické látky vznikajúce pri potení. Baktérie, ktoré sú základom nepríjemného zápachu, sa nemôžu vyvíjať. Biogénne ióny striebra v PROLEN®SILTEX obmedzujú množenie baktérií. PROLEN®YARN nespôsobuje alergie a je vhodný najmä pre zdravotnícky priemysel, ktorý vyžaduje vysoké hygienické štandardy. PROLEN®YARN je európsky výrobok, nemusí sa upravovať formaldehydom, aby prekonal veľké vzdialenosti pri cestovaní k zákazníkom, a nikdy nie je ovplyvnený plesňami. PROLEN®YARN je farbený v hmote, farbivá nemigrujú do pokožky. PROLEN®YARN si zachováva mierne negatívny náboj, ktorý je pre ľudský organizmus prospešný. Záporné ióny podporujú prekrvenie a prečistenie, potláčajú voľné radikály, regulujú autonómne nervy, aktivujú bunky a posilňujú imunitný systém organizmu. Ľudský organizmus sa zotavuje a je schopný podávať lepší výkon.
Keďže PROLEN®YARN spĺňa normu Oekotex Standard 100, spĺňa prísne humánno-ekologické požiadavky na výrobu detského oblečenia.

OBLIEKAJTE  ZODPOVEDNE SEBA AJ SVOJE DETI.


     


prolen-siltex-catalogue.pdf