Slovenské menštruačné nohavičky

Toto sú menštruačné a hygienické nohavičky celkom celým pôvodom zo Slovenska.  Celá ich výroba od návrhu, dizajnu, konštrukcie strihu a know-how výroby, šitie až po balenie a expedíciu vznikli na Slovensku.  (Nielen výroba/ šitie ako je to u iných značiek, ktoré sídlia v zahraničí a najlacnejšiu časť výroby majú na Slovensku).  

Jednoducho : slovenské menštruačné nohavičky

Menštruačné nohavičky TERMOintima a PERIODA aj INTIMA nohavičky boli vyvinuté u nás a sú našim patentom. 

1.Celkom prvá verzia OCHRANNÉ MENŠTRUAČNÉ NOHAVIČKY sme začali vyrábať ešte v roku 2013. Odvtedy sme ich redizajnovali a modernizovali. Ich najnovšiu verziu si môžete objednať cez náš eshop. Pôvodne to mali byť len nohavičky, ktoré chránia oblečenie pred malými/ väčšími trapasmi s menštruáciou (ako napr. pretečenie vložky), ale teraz vieme, že zvládnu aj menšiu záťaž ako nohavičky pre slabšiu menštruáciu. Pri slabej menštruácii ani nemusíte pri nich používať vložku. Naopak ich používaním s vložkou máte úplnú istotu a bezpečie pri pohybe celý deň. 

2. Menštruačné nohavičky TERMOintima PERIODA sú dizajnované pre silnú menštráciu- je to premyslený strih s 8 vrstvami rôznych funkčných materiálov. Majú športovo-elegantný dizajn a sú celé vyrobené z antialergizujúcich látok. Neobsahujú žiadny PES (polyester), na ktorý sa časom ľudskej pokožke môže vytvoriť intolerancia či alergia. Jedna ich funkčná vrstva je vyrobená z vlákna Siltex POP, ktoré sa vyrába na Slovensku a vyváža do celého sveta. Tieto nohavičky majú všetky vychytávky a sú predimenzované a extra poistené, takže sú veľmi bezpečné a funkčne výkonné. (niekde som počula, že my Slováci sa všetko snažíme všetko do extrémov prehnať a tieto nohavičky sú toho príkladom :)

3. INTIMA nohavičky - tieto bavlnené nohavičky s intima hygienickým klinom slúžia ako náhrada intimiek . Keď ich nosíte, nemusíte používať intímky ani denné vložky.  Na tieto nohavičky sa môžete kedykoľvek spoľahnúť- sú funkčné, príjemné, pohodlné a hygienické po celý deň. Pomáhajú aj preventívne pri zdravotných a intímnych problémoch. Alebo ich môžete nosiť ako športové nohavičky, pre ich zvýšenú funkciu odvodu vlhkosti.  Sú ako bežné nohavičky ale s pridanou hodnotou. Ich používaním šetríte svoje výdavky na nákup hygieny a šetríte aj prírodu- nezaťažujete ich odpadom z vložiek. 


Aj na príklade týchto 3 výrobkov menštruačných nohavičiek vidno ako sa na Slovensku vyrábajú svetové produkty. Kúpou týchto produktov podporíte vývoj ďalších ekologických produktov. Tým, že si kupujete lokálne výrobky veľmi prispievate k šetreniu životného prostredia. Tovar, ktorý sa dováža do Európy po mori, totiž enormne zaťažuje dopravou životné prostredie a devastuje ekosystémy (námorná doprava, spotreba nafty + neetická výroba v tretích krajinách). Prosím, buďme ekologickí a myslíme na našu planétu aj na generácie po nás. 


autorka článku je konštruktérka produktu a dizajnérka Monika VitanyiRecenzie na Nika Intima menštruačné nohavičky od zákazníčok :


Super vec, nechápem že som to neobjavila skôr. Používam to hlavne v noci a ani raz som nemala problém. Odporúčam 

Larisa V.


Dostala som to ako darček a už som si dokúpila ďalšie dve, fungujú super a vydržia dlho. Super alternatíva k namiesto vložiek 

Zuzana M.


Objednala som to dcére, maximálne je spokojná. Môže len odporučiť každej žene.  

Júlia P.B.


Neverila som, že to môže fungovať, ale tých osem vrstiev ma presvedčilo, že to vyskúšam. Sú veľmi spoľahlivé a nosím ich hlavne na turistiku a pri športe. A hlavne v noci. Vydržia celú noc a je to super pocit.


Svetlana S.

Produkty : Nohavičky menštruačné a zdravotne :