Slovenské menštruačné nohavičky

Toto sú menštruačné a hygienické nohavičky celkom celým pôvodom zo Slovenska. Celá ich výroba od návrhu, dizajnu, konštrukcie strihu a know-how vyroby , šitie až po balenie a expedíciu vznikli na Slovensku. (Nielen výroba/ šitie ako je to u iných značiek, ktoré sídlia v zahraničí a najlacnejšiu časť výroby majú na Slovensku).  Jednoducho : slovenské menštruačné nohavičky

Menštruačné nohavičky TERMOintima a PERIODA aj INTIMA nohavičky boli vyvinuté u nás a sú našim patentom. 

1.Celkom prvá verzia OCHRANNÉ MENŠTRUAČNÉ NOHAVIČKY sme začali vyrábať ešte v roku 2013. Odvtedy sme ich redizajnovali a modernizovali. Ich najnovšiu verziu si môžete objednať cez náš eshop. Pôvodne to mali byť len nohavičky, ktoré chránia oblečenie pred malými/ väčšími trapasmi s menštruáciou ( ako napr. pretečenie vložky), ale teraz vieme, že zvládnu aj menšiu záťaž ako nohavičky pre slabšiu menštruáciu. Pri slabej menštruácii ani nemusíte pri nich používať vložku. Naopak ich používaním s vložkou máte úplnú istotu a bezpečie pri pohybe celý deň. 

2. Menštruačné nohavičky TERMOintima PERIODA sú dizajnované pre silnú menštráciu- je to premyslený strih s 8 vrstvami rôznych funkčných materiálov. Majú športovo-elegantný dizajn a sú celé vyrobené z antialergizujúcich látok. Neobsahujú žiadny PES (polyester), na ktorý sa časom ľudskej pokožke môže vytvoriť intolerancia či alergia. Jedna ich funkčná vrstva je vyrobená z vlákna Siltex POP, ktoré sa vyrába na Slovensku a vyváža do celého sveta. Tieto nohavičky majú všetky vychytávky a sú predimenzované a extra poistené, takže sú veľmi bezpečné a funkčne výkonné. (niekde som počula, že my Slováci sa všetko snažíme všetko do extrémov prehnať a tieto nohavičky sú toho príkladom :)

3. INTIMA nohavičky - tieto bavlnené nohavičky s intima hygienickým klinom slúžia ako náhrada intimiek . Keď ich nosíte, nemusíte používať intímky ani denné vložky.  Na tieto nohavičky sa môžete kedykoľvek spoľahnúť- sú funkčné, príjemné, pohodlné a hygienické po celý deň. Pomáhajú aj preventívne pri zdravotných a intímnych problémoch. Alebo ich môžete nosiť ako športové nohavičky, pre ich zvýšenú funkciu odvodu vlhkosti.  Sú to ako bežné nohavičky ale s pridanou hodnotou. Ich používaním šetríte svoje výdavky na nákup hygieny a šetríte aj prírodu- nezaťažujete ich odpadom z vložiek. 

Aj na príklade týchto 3 výrobkov menštruačných nohavičiek vidno ako sa na Slovensku vyrábajú svetové produkty. Kúpou týchto produktov podporíte vývoj ďalších ekologických produktov. Tým, že si kupujete lokálne výrobky veľmi prispievate k šetreniu životného prostredia. Tovar, ktorý sa dováža do Európy po mori, totiž enormne zaťažuje dopravou životné prostredie a devastuje ekosystémy (námorná doprava, spotreba nafty + neetická výroba v tretích krajinách). Prosím, buďme ekologickí a myslíme na našu planétu aj na generácie po nás. autorka článku je konštruktérka produktu a dizajnérka Monika Vitanyi