Slovenské menštruačné nohavičky

Toto sú menštruačné a hygienické nohavičky pôvodom zo Slovenska.  Celá ich výroba od návrhu, dizajnu, konštrukcie strihov a know-how výroby, šitie až po balenie a expedíciu vznikli na Slovensku. (Nielen výroba/ šitie ako je to u iných značiek, ktoré sídlia v zahraničí a najlacnejšiu časť výroby majú na Slovensku).  

Jednoducho : slovenské menštruačné nohavičky

Menštruačné nohavičky TERMOintima a PERIODA aj INTIMA nohavičky boli vyvinuté u nás a sú našim patentom. 

1. Prvú verziu OCHRANNÝCH MENŠTRUAČNÝCH NOHAVIČIEK sme začali vyrábať v roku 2013. Odvtedy sme ich predizajnovali a zmodernizovali. Ich najnovšiu verziu si môžete objednať cez náš eshop. Pôvodne to mali byť len nohavičky, ktoré chránia oblečenie pred malými/ väčšími "trapasmi" s menštruáciou (ako napr. pretečenie vložky), ale teraz vieme, že zvládnu aj väčšiu záťaž ako nohavičky pre slabšiu menštruáciu. Pri slabej menštruácii nie je potrebné používať vložku. Naopak, ich používaním s vložkou máte úplnú istotu a bezpečie pri pohybe celý deň. 

2. Menštruačné nohavičky TERMOintima PERIODA sú dizajnované pre silnú menštruáciu- je to premyslený strih s 8 vrstvami rôznych funkčných materiálov. Majú športovo-elegantný dizajn a sú celé vyrobené z antialergizujúcich látok. Neobsahujú žiadny PES (polyester), na ktorý sa časom na ľudskej pokožke môže vytvoriť intolerancia či alergia. Jedna ich funkčná vrstva je vyrobená z vlákna Siltex POP, ktoré sa vyrába na Slovensku a vyváža do celého sveta. Tieto nohavičky majú všetky "vychytávky" a sú predimenzované a extra poistené, z toho vyplýva, že sú veľmi bezpečné a funkčne výkonné (niekde som počula, že my Slováci sa všetko snažíme do extrémov prehnať a tieto nohavičky sú toho príkladom). :)

3. INTIMA nohavičky - sú bavlnené nohavičky s intima hygienickým klinom, ktoré slúžia ako náhrada intimiek . Keď ich nosíte, nemusíte používať intímky, ani denné vložky.  Na tieto nohavičky sa môžete kedykoľvek spoľahnúť. Sú funkčné, príjemné, pohodlné a hygienické, a to po celý deň. Pomáhajú aj preventívne pri zdravotných a intímnych problémoch, alebo ich môžete nosiť ako športové nohavičky, pre ich zvýšenú funkciu odvodu vlhkosti.  Sú ako bežné nohavičky, ale s pridanou hodnotou. Ich používaním šetríte svoje výdavky na nákup hygieny a šetríte aj prírodu- nezaťažujete ju odpadom z vložiek. 


Aj na príklade týchto 3 výrobkov menštruačných nohavičiek je vidieť, ako sa na Slovensku vyrábajú svetové produkty. Kúpou týchto produktov podporíte vývoj ďalších ekologických produktov. Kúpou lokálnych výrobkov prispievate k šetreniu životného prostredia. Tovar, ktorý sa dováža do Európy po mori, totiž enormne zaťažuje dopravou životné prostredie a devastuje ekosystémy (námorná doprava, spotreba nafty + neetická výroba v tretích krajinách). Prosím, buďme ekologickí a myslíme na našu planétu a aj na generácie po nás. 


autorka článku je konštruktérka produktu a dizajnérka Monika VitanyiRecenzie na Nika Intima menštruačné nohavičky od zákazníčok :


Super vec, nechápem že som to neobjavila skôr. Používam to hlavne v noci a ani raz som nemala problém. Odporúčam.

Larisa V.


Dostala som to ako darček a už som si dokúpila ďalšie dve, fungujú super a vydržia dlho. Super alternatíva k namiesto vložiek.

Zuzana M.


Objednala som to dcére, maximálne je spokojná. Môže len odporučiť každej žene.  

Júlia P.B.


Neverila som, že to môže fungovať, ale tých osem vrstiev ma presvedčilo, že to vyskúšam. Sú veľmi spoľahlivé a nosím ich hlavne na turistiku a pri športe. A hlavne v noci. Vydržia celú noc a je to super pocit.


Svetlana S.

Produkty : Nohavičky menštruačné a zdravotne :