Oblečenie na spanie vonku

Chystáte sa na treking ? Plánujete niekoľkodňovú túru s prespaním vonku? Absolvujte kurz prežitia a spíte v prírode ? Pokiaľ rozmýšľate, čo na seba, určite si prečítajte naše skúsenosti a odporúčania. Článok je z praktickej skúsenosti s TERMOintima oblečením počas 14 dní spania v prírode.

  

   Najprv pár všeobecných ale praktických  rád : 

    Toto potvrdí každý skúsený turista, že spanie 

      vonku vyžaduje pomerne teplé oblečenie.

      Nezáleží na tom, či je horúce leto cez deň,

      noci bývajú chladné. Teplotný rozdiel býva

       niekoľko stupňov, nezriedka cez desiatku.

       Ďalšou podmienkou, ktorú treba vziať 

       do úvahy je  vlhkosť vzduchu, ktorá sa 

       nad ránom ešte zvyšuje.
Rada číslo 1. a 2. nebude prekvapením. Nájdete ich v takmer každej príručke pobytu v prírode.:  

Oblečte sa do termopádla. Oblečenie vrstvite. 

 My sme skúšali termobielizeň značky TERMOintima- dvojvrstvové zo slovenskej výroby. Takže radu číslo dva sme nemuseli brať nutne do úvahy, keďže samotné termo prádlo bolo dvojvrstvové: TERMOintima je ušité z materiálu, ktorý plní úlohu pre 1. aj 2. vrstvu termo oblečenia.


Rada čislo 3. a 4. 

Nezabudnite na teplé ponožky a čiapku. Kvalitná pokrývka hlavy  vám pomôže udržať teplo. Cez hlavu nám totiž uniká 20% telesnej teploty. Jeden dobrý tip: namiesto čiapky si vezmite termo mikinu s kapucňou. Nám počas testovania sa ukázala ako ideálna voľba. Ohľadom nôh takáto info: pokiaľ sa vám nedarí zaspať skúste si ohriať nohy. Studené nohy často bránia zaspávaniu. 

Rada číslo 5

Pohodlnosť . Oblečenie na spanie by malo byť predovšetkým komfortné, nie príliš obtiahnuté (to platí hlavne pre vrchný diel, aby sa vám voľne dýchalo). Takisto vrstiev by nemalo byť príliš mnoho, lebo okrem sťaženému odparovaniu vlhkosti, mnoho oblečenia spôsobuje diskomfort pohybu. Počas spánku totiž potrebujeme na uvoľnenie tela a svalov mimovoľné nevedomé pohyby.

Rada číslo 6.

Zoberte si náhradné oblečenie. Nielen vonkajšia vlhkosť, ale aj pot a vlhkosť z pokožky je dobré eliminovať. Ak keď termo oblečenie odvedie vlhkosť od tela, je dobré sa ráno prezliecť a nechať nočné oblečenie preschnúť. Pokial použijte termo prádlo s antibakterálnou funkciou, nemusíte sa obávať, že na ďalšiu noc bude oblečenie zapáchať.


Naši turisti na dvojtýždňovom pobyte v bulharských a rumunských horách testovali termo oblečenie TERMOintima. Mesiace máj/jún. Roadtrip Dunaj železná brána-Belogradčik-Rajskopraskalo- Botev- Kardzhali.

Oblečenie TERMOintima úplne postačovalo jedna vrstva, pretože je samo o sebe dvojvrstvové.


Spanie v spacáku vonku v prírode : oblečenie TERMOintima súprava


pánsky set - termo dlhé spodky, termo nátelník s dlhým rukávom verzia s kapucňou

dámsky set- termo dlhé spodky, termo tričko s dlhým rukávom  


SKÚSENOSTI  SPANIE VONKU : termo oblečenie dvojvrstvové outdoor TERMOintima klasik:

termoreguácia- výborné ako prvá a druhá vrstva zároveň- termo prádlo je dvojvrstvové a nosí sa priamo na tele

komfort - príjemné na pokožku a príjemné na telo, pomer bavlny s funkčným POP spravil svoje. 50/50 je ideálna kombinácia.

pohodlnosť - oblečenie nebolo obtiahnuté a netlačilo, príjemne hrialo, 

odvod potu - super funkčné a rýchlo schne

antibakteriálnosť- prádlo nezapáchalo ani po dvojtýždňovom nosení

mikina s kapucňou - kapucňa je výborná voľba ako náhrada čiapky (pohodlná, netlačiaca, vzdušná). je to výborné riešenie, lebo nemusíme brať ďalší kus oblečenia(čiapku) a mikinu s kapucňou využujeme aj cez deň.


 Určite doporučujeme TERMOintima oblečenie na spanie vonku v prírode. Či už spíte v spacáku, v stane, alebo v stane na aute, či jednoducho "pod širákom" termo oblečenie TERMOintima je dobrá voľba. Komfort, sviežosť a hygiena.  Pohodlné rána a noci po celý čas.  ODPORÚČANÉ OBLEČENIE NA SPANIE VONKU

Máte otázku? Napíšte nám a poradíme vám o všetko ohľadom funkčného oblečenia. Zavoláme Vám alebo odpíšeme.