Termo oblečenie pre deti

Ktoré termo oblečenie je kvalitné ? To, ktoré detičky milujú nosiť a zároveň je plne funkčné a zdravé.

Tiež má vysokú životnosť a vydrží veľa praní. To ocenia rodičia. 


Oblečenie TERMOintima má  tieto tri výhody aj navyše 7 prinajmenšom:

1. vyrobené z kvalitných materiálov. TERMOintima je funkčný úplet kombinácia termovlákna s bavlnou. Funkčné vlákno je POP čiže polypropylén a bavlna je čisté bavlnené vlákno 100%.

2. spôsob pletenia materiálu je vzdušný, takže vzniká jemný hebký materiál, ktorý deti radi nosia. Je príjemný na dotyk a pohodlný pre pokožku tela. Niektoré detičky chcú nosiť iba termo tričká a spodky TERMOintima. Sú mäkké, netlačia ani nie sú príliš tesné a obtiahnuté, čo majú deti rady. 

3. funkčnosť materiálu TERMOintima je výborná v tom, že pot a vlhkosť odvádza do svojej vrchnej vrstvy. Spodná vrstva transportuje vlhkosť do vrchnej bavlnenej vrstvy.  Spodná vrstva ostáva suchá.  Aj keď sa dieťa spotí- je vždy v suchu. A to všetko v jednom tričku, či kúsku oblečenia. Nepotrebujete tričko na zachytávanie potu, ako je to pri jednovrstvových termo materiáloch.  

4. Zdravé oblečenie- celý proces výroby termo oblečenia aj termo vlákna, pletenie aj šitie bol vyrobený u nás. Väčšina na Slovensku, v Európskej únii. Takže pri ich výrobe boli dodržané vysoké zdravotné normy. Neboli použité škodlivé chemikálie ani farbivá. Sme radi, že žijeme v krajine a Únii, kde sa dbá na životné prostredie aj na zdravie ľudí. Dokonca Slovensko je významným výrobcom nealergizujúceho POP vlákna Prolen Siltex. Práve tento materiál je použitý na detských výrobkoch termo oblečenia značky TERMOintima. Výrobky neobsahujú žiadny polyester ani podobné vlákno  napr. Coolmax. 

5. Antibakteriálnosť : na výrobkoch TERMOintima je použité vlákno Prolen Siltes- slovenský patent, ktoré má antimikrobiálne a antivirusové vlastností. Účinnosť je viac ako 99%. (Vírusová redukcia ISO 18184: 2019, Influenza A virus subtype H1N1: 99,17%. Antibateriálne vlastnosti boli schválené certifikátom VUTCH-CHEMITEX podľa normy AATCC TM 100:2012 (Klebsiella pneumonie, Staphylococcus aureus) a skúšobným protokolom podľa normy ASTM E2149-13a (Escherichia coli) ). Viac o vlákne Prolen Siltex si môžete prečítať na stránke výrobcu.

6. Vysoká životnosť- výrobky vydržia veľa praní a sú stále funkčné a zachovávajú si kvalitný vzhľad aj vlastnosti. Takže aj keď vaše dieťa vyrastie z oblečenia, môžete ho darovať ďalej. Je to oblečenie, ktoré sa oplatí a nosí sa po generáciách ďalej.

7. Ekológia - ekologický aspekt je v dnešnej dobe nezanedbateľný. Totiž znižovanie odpadu a výroba, ktorá má menej dopadov na životné prostredie je niečo, čo prinesie úžitok nám ale hlavne generáciám po nás. Aj keď každá výroba má vplyv na životné prostredie, môžeme si vybrať takú, ktorá je ekologická a snaží sa o najmenšiu škodu. Výrobky firmy Nika Intima patria do tejto kategórie. Najekologickejšie by bolo nekupovať vôbec, ale ak už potrebujeme, tak si vyberme niečo, z čoho budeme mať dobrý pocit.


Doporučené termo oblečenie pre deti