Bežecký opasok alebo turistický opasok na mobil

Ak ste aktívny a športujete, určite občas riešite, kde si dať do športového oblečenia mobil. My vo firme sa pravidelne venujme športom. Sme vášniví turisti, cyklisti a radi beháme. Preto tento problém riešime často. Niektoré drobnosti potrebujeme mať pri sebe stále. Ale nie všetko oblečenie je konštruované s vreckami.

V článku sú naše skúsenosti a príbeh, ako sme problém vyriešili. 

Nosiť veci vo vreckách je fajn, hlavne ak máte hlbké a bezpečné vrecká. Problém je, ak mobil alebo iné drobnosti nie sú vo vreckách v bezpečí, alebo prekážajú pri športovaní.  Vysokohorská turistika s mobilom v prednom vrecku je nepohodlná. Sem-tam sa stávalo, že mobil v náročných výstupových terénoch vypadol zo zadného vrecka. Bolo tiež nepohodlné stále ťahať mobil z batohu, ak ste chceli počas cesty odfotiť panorámu či momentku. Ľadvinka by problém čiastočne riešila, ale bola dosť objemná. 


  Pri bežeckých športoch sme problém s uložením mobilu riešili najčastejšie. Mnohé bežecké legíny sú niekedy bez vhodných vreciek. Tiež nosiť mobil pripnutý na rameno sa ukázalo ako nedobré, kvôli nerovnomernému zaťaženiu. Pri behaní aj cyklistike  chcete mať na sebe čím menej vecí. Najlepšie sú také, ktoré príliš neodstávajú od tela, ale zároveň príliš nestláčajú telo.

Pri návrhu dizajnu sme vychádzali zo skúseností a chceli sme skombinovať úžitkové vlastnosti dvoch produktov, ktoré sa nám videli najpraktickejšie.

Prvým bol bežecký opasok Flipbelt a druhým turistická ľadvinka. Kým flipbelt má výhodu v tom, že je plochý a tesne pri tele, má zároveň nevýhodu, že mu chýba vrecko, kde by sa dal uložiť mobil, aby bol chránený pred vlhkosťou. Ľadvinka také vrecko má, ale dosť odstáva od tela a má nevyvážený tvar bez vreciek vzadu. Bežecký opasok Nika Intima kombinuje výhody oboch produktov. Vpredu má nepremokavú kapsičku na mobil. Kapsička sa otvára na zips ale neodstáva od tela. Vzadu a po bokoch má tri vsúvacie vrecká. Opasok má rovnomerný tvar ako esteticky tak aj funkčne. Rovnomerne zaťažuje telo pri športovaní a udržiava tak jeho rovnováhu.

Do kapsičky vpredu si môžete vložit mobil, prípadne nejaké peniaze. Do bočných a zadných vreciek môžete vložiť napríklad papierové vreckovky či iné drobnosti. Na kľúce slúži bočné vrecko, ktoré má malú karabinku na bezpečné uchytenie kľúčov.

Čo sa týka spôsobu nosenia- či na páse alebo na bokoch ? Bežecký opasok NIKAintima sa dá nosiť oboma spôsobmi. O niečo pohodlnešie sa nám videlo nosenie na bokoch v mieste bedrovej kosti. Opasok tam výborne sedel a nestláčal brucho. Bežecko/turistický opasok sa vyrába v troch veľkostiach. Stačí si vybrať tú správnu. Na beh odporúčame radšej tesnejší, tak na turistické aktivity je lepší presne na postavu.


Opasok Nika intima je  dizajnovaný na šport- behanie, cyklistiku, turistiku, vybrané halové športy a fitness. Materiál je elastický bambus. Bambus je prírodné vlákno, ktoré je antibakteriálne. Nerozkladajú sa na ňom baktérie. Nezapácha ani po dlhšom nosení a náročnej športovej aktivite.


Máte otázku ohľadom tohto produktu? Neváhajte nám napísať.